Як працює холодильник?

Важко уявити собі сучасну квартиру без холодильника. Всі знають, що холодильник зберігає холод всередині себе, тому продукти, що зберігаються в ньому, не псуються довгий час.

Як же влаштований холодильник? 1. Холодоагент — речовина, яка ходить по колу і переносить тепло. Як холодоагент використовується газ фреон. 2. Компресор — мотор, який працює за принципом насоса і жене холодоагент по колу. 3. Конденсатор — через нього тепло йде назовні, в навколишнє середовище.

Конденсатор — це решітка ззаду на холодильника. 4. Випарник — у ньому тепло забирається з холодильника. Зазвичай випарником служить внутрішня стінка холодильника

Основні частини побутового холодильника: 1 — випарник, 2 — конденсатор, 3 — фільтр-осушувач, 4 — капіляр, 5 — компресор Компресор засмоктує холодоагент з випарника. Холодоагент у цей момент перебуває в стані пари.

Компресор під тиском закачує його в конденсатор. Холодоагент під тиском стискається, тобто з газоподібного стану переходить в рідкий. При цьому його температура підвищується. Гарячий газ, проходячи по трубах конденсатора, віддає тепло в навколишній простір і в результаті остигає до кімнатної температури. Потім через дуже вузький отвір (капіляр) холодоагент надходить у випарник.

Його тиск різко зменшується, і за рахунок цього відбувається випаровування холодоагенту — він скипає, перетворюючись на пару. При цьому він сильно охолоджується.

В результаті він забирає тепло у стінок випарника, а випарник, у свою чергу, охолоджує внутрішній простір холодильника і продукти, що містяться в ньому. Таким чином, холодоагент працює по циклу: в конденсаторі він під впливом високого тиску конденсується і переходить в рідкий стан, виділяючи тепло, а в випарнику під впливом низького тиску закипає і переходить в газоподібний стан, поглинаючи тепло. Схема роботи компресійного холодильника 1 — конденсатор, 2 — капіляр, 3 — випарник, 4 — компресор Холодильник обов’язково має терморегулятор, за допомогою якого задається температура охолодження холодильної камери. Коли ця температура досягається, терморегулятор розмикає електричний ланцюг, і компресор зупиняється.

Через деякий час температура в холодильнику починає знову підвищуватися (під впливом навколишнього середовища). Тоді контакти терморегулятора замикаються і електродвигун мотор-компресора запускається за допомогою захисно-пускового реле.

Весь цикл повторюється спочатку, поки температура в холодильнику знову не знизиться до потрібного значення. Ось чому ми чуємо, як холодильник час від часу починає бурчати, а потім знову затихає це включається і вимикається електродвигун компресора. У схемі циркуляції холодоагенту на найпершому малюнку ви, напевно, помітили ще одна ланка — фільтр-осушувач. Він потрібен для очищення і осушення хладагента, який проходить через нього. Фільтр-осушувач являє собою циліндр, заповнений речовиною, що поглинає вологу (силікагель або цеоліт).

Отже, холодильник влаштований таким чином, що він не охолоджує повітря в камері, а забирає з нього тепло і віддає його в навколишнє середовище. Забезпечується це різницею тиску в конденсаторі і випарнику холодильника. Хладагент йде від ділянки з високим тиском, де він звертається в рідину (конденсується), до ділянки з низьким тиском, де тиск холодоагенту знижується і він перетворюється на пару (випаровується).

У статті використані матеріали з сайту secureforms. danfoss. ком і.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *